Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym
i domagać się - ze wszystkich sił - tego, czego pragnie.

      Miejskie Przedszkole Nr 1 w Głownie po raz czwarty zostało laureatem wojewódzkiego konkursu ,,EKOBELFRY – EKOSZKOŁA” organizowanego   przez WFOŚ i GW w Łodzi.  Certyfikat, symboliczny czek - nagrodę w kwocie  5 000 zł,  w  trakcie  uroczystej  Gali,  odebrała  liczna  reprezentacja   w  osobach:      

 

 Pani Izabelli Koteckiej dyrektora, Pana Grzegorza Janeczka Burmistrza Głowna, przedstawicieli Rady Pedagogicznej, przedszkolaków, ich  rodziców  i  rodzeństwa.  Uroczysta Gala odbyła się w Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Gromkie brawa zebrał pokaz Rodzinnej Mody Ekologicznej, poprzedzony  nagraniem - wywiadem zachęcającym  do segregowania   i recyklingu  odpadów. 

W role redaktorów TVN wcielili się: Olaf Zuchora i Klara Rakowska. Poprowadzili oni wywiad  z przedszkolakami: Natalią Surmą,  Olą Kierus, Oliwią Jóźwiak  i Bartkiem Rubachą, mamą - Panią Iwoną Fram i pracownikiem przedszkola - Panem Bogdanem Krzeszewskim.  Wywiad i muzykę do pokazu nagrała mama - Pani Maja Zuchora. Pokaz rozpoczął się akcentem egipskim. W role Egipcjan wcielili się  Państwo Honorata i Tomasz Tomasik z synkami Frankiem i Antosiem. Następnie zaprezentowała się grupa Biznesowa w osobach: Pani Kostrzewy i synka Karola oraz Nikoli Cybulskiej  i  Oli Świętosławskej. W role Elegantek wcieliły się: Pani Agnieszka Kankiewicz z córeczką Inez i Hanią Czyżewską,  Pani Anna Jaros - Kucińska z córeczkami Kornelią i Patrycją oraz Pani Monika Rubaszewka z córeczką Lilunią.  Baletnice zagrały: Pani Kierus z córeczką Olą oraz Asia i Kasia Gocek. Wiele wigoru wprowadziła grupa Urodzinowa, złożona z nauczycielek, Pań - Katarzyny Florczak, Marleny Gładys, Magdaleny Sadowskiej oraz przedszkolaków: Amelki Borowiak,  Julii  Siwińskiej,  Julii Radzikowskiej, Kasandry Broszko, Alicji Kołodziejczyk, Amelki Siedleckiej, Mai  Krakowiak , Wiktorii Anyszko i  Wiktorka Kotyniaka. W urocze Hawajki wcieliły się: Pani Edyta Jóźwiak z córeczkami - Martynką i Oliwią Jóźwiak oraz Mają Jóźwiak.  Następnie na wybieg wkroczyły  belferki  -  nauczycielki:  Panie Mariola Kędzierska i Aleksandra Milczarek i uczniowie: Nikola Traut, Klara Rakowska, Julien Gugnacki, Dawid Kosiorek, Nikodem Lizakowski i Adam Nalberczyński.  Mocnym akcentem był pokaz przedstawicieli Młodej Głowieńskiej Stalówki w osobach: Pani Iwony Fram      i córeczki Natalki oraz Filipa Socika, Bartosza Rubachy i Olafa Zuchory oraz reprezentacji Polski w osobach: Pana Mirosława Rakowskiego - trenera, Jego córki Julii, Oliwii Rubachy, Doriana i Gracjana Pawlukiewiczów,  Iwo Zuchory.  Pokaz zakończył wspólny korowód. Wszystkie dzieci uczestniczące w pokazie otrzymały upominki od WFOŚ i GW w Łodzi. Uroczystość zakończyła się lunchem. Pani dyrektor Izabella Kotecka udzieliła wywiadu do Radia Łódź nt. organizacji rodzinnego pokazu ekologicznego oraz podejmowanych przez przedszkole inicjatyw na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Pokaz mody ekologicznej był naprawdę uroczy, przyczynił się do promocji Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Głownie i naszego miasta Głowna. Zdjęcia z pokazu zostały opublikowane w licznych  mediach, na stronie facebook WFOŚ i GW w Łodzi, na stronie internetowej Radia Łódź itp. Przedszkole otrzymuje wiele pochlebnych opinii. Oto jedna z nich: ,,A oto wspaniały pokaz mody "Eko-rodzinnej" w wykonaniu naszych Laureatów - Miejskiego Przedszkola nr 1 w Głownie. Dziękujemy Pani Dyrektor Izabelli Koteckiej, kadrze pedagogicznej i rodzicom biorącym udział w tym niecodziennym pokazie. Jesteście wspaniali ... pozdrawiamy ... WFOŚ i GW w Łodzi”.

 

Niebawem na Youtube będzie można obejrzeć relację video z w/w pokazu Rodzinnej Mody Ekologicznej.

 

EKOBELFRY  - EKOSZKOŁA to, prestiżowy  tytuł nadawany przez WFOŚ i GW w Łodzi  w ramach konkursu, placówkom oświatowym prowadzącym wyróżniającą działalność na polu edukacji ekologicznej, rozpowszechniającym dobrą praktykę  w zakresie ochrony środowiska naturalnego. Miejskie Przedszkole Nr 1 w Głownie otrzymało I nagrodę EKOBELFRY – EKOSZKOŁA w ramach cyklicznie organizowanego  konkursu  przez WFOŚ i GW  w Łodzi po raz trzeci (w roku 2013, 2015 i w 2016 – I miejsce, a w 2012r. – II miejsce.).

 

 

 

Informacje kontaktowe

MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 1 W GŁOWNIE
UL. WIGURY 7
95-015 Głowno

T. 42 719 - 10 - 85
F. 42 719 - 10 - 85
E. mp1@glowno.pl

Godziny otwarcia:

Pn - Pt: 8:00 - 16:00

stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK 2016